Lokalita mesta Veľký Šariš

Veľký Šariš je mesto ležiace v Prešovskom kraji na Slovensku. Na severe susedí s obcou Gregorovce a Šarišské Michaľany, na východe s Finticami, na juhu s mestom Prešov a na západe s obcami Medzany a Malý Šariš. Mesto Veľký Šariš sa rozprestiera v juhovýchodnej časti Spišsko-šarišského medzihoria v jeho podcelku Šarišské podolie so Šarišským vrchom. Súčasťou mesta je mestská časť Kanaš.

Dostupnosť do mesta je z Prešova 7 km ( 8 minút autom ), z Košíc 44 km ( 35 minút autom po diaľnici D1 ) a zo Sabinova 13 km ( 14 minút autom ) 

Jeho rozloha je 25,73 km2 (2573 ha) a počet obyvateľov je 6426. Mestom preteká rieka Torysa.

V meste sa nachádzajú rôzne kultúrne pamiatky ako napríklad Mlinská džurka - historický parný rušeň z roku 1882, Kostol sv. Jakuba, Kaplnka sv. Alžbety, Kaplnka sv. Kunhuty, Rákociovský kaštieľ,Šarišský hrad - jeden z najväčších hradov na Slovensku, Mestské múzeum a galéria Veľký Šariš. V Meste sa taktiež nachádza najväčší pivovar na Slovensku Pivovar Šariš.

Priamo v meste sa nachádza Materská a základná škola Veľký Šariš, Základná umelecká škola, Reštaurácia Šariš Park, Pizzeria Šariš, Ubytovňa Mlyn, Motokáry Šariš, TJ Slavoj Veľký Šariš - KOLKÁREŇ, Kino, Lekáreň, Potraviny CBA,Rímskokatolícka farnosť Veľký Šariš,KOVSMOL - nákupné stredisko - obchod s potravinami, atď.....